روحانی یک ماه دیگر به رم می‌رود؛ نمایندگان ۱۰۰۰ شرکت ایتالیایی به ایران می‌آیند

خانه » روحانی یک ماه دیگر به رم می‌رود؛ نمایندگان ۱۰۰۰ شرکت ایتالیایی به ایران می‌آیند

روحانی یک ماه دیگر به رم می‌رود؛ نمایندگان ۱۰۰۰ شرکت ایتالیایی به ایران می‌آیند

۱۳۹۴/۹/۱ ۱۳:۱۵:۴۱ ۱ آذر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار جهان|
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا از سفر رئیس جمهور ایران به رم در یک‌ماه آینده خبرداد و گفت: ۱۰۰۰ شرکت ایتالیایی در قالب سه هیات تجاری به زودی به ایران می آیند.

احمد پورفلاح در گفتگو با خبرنگار مهر از برنامه ریزی برای ورود ۱۰۰۰ شرکت ایتالیایی به ایران در آینده‌ای نزدیک خبرداد و گفت: این ۱۰۰۰ شرکت ایرانی در قالب سه هیات به ایران خواهند آمد که بر این اساس، اولین هیات تجاری متشکل از ۳۰۰ شرکت صاحب نام ایتالیایی ۲۹ و ۳۰ نوامبر به ایران وارد خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا افزود: در ابتدا قرار بود این ۱۰۰۰ شرکت به صورت متشکل و در قالب یک هیات به ایران بیایند اما به درخواست ایران مبنی بر تدارک ملاقات‌های تخصصی با شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های مختلف، بنا بر این شد که این تعداد شرکت در قالب سه هیات تا پایان سال جاری وارد ایران شوند.

وی تصریح کرد: در اولین هیات تجاری که از ایتالیا ظرف هفته های آینده به ایران سفر خواهد کرد، رشته فعالیت‌های مختلفی از شرکت‌های ایتالیایی حضور دارند که شامل حوزه های مکانیک، خودرو، محیط زیست، انرژی های تجدیدپذیر، دارو، سنگ ساختمانی، ماشین آلات ساختمانی، صنایع خاک برداری، کاشی سازی، معدن، فلزات و لوله و اتصالات است.

به گفته پورفلاح، لغو سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا به دلیل کاملا منطقی صورت گرفت و بنا بر این است که این سفر در یک‌ماه آینده انجام شود.