رایزنی‌های جدید با مقامات بانکی جهان/ اقتصاد ایران آماده پساتحریم

خانه » رایزنی‌های جدید با مقامات بانکی جهان/ اقتصاد ایران آماده پساتحریم

رایزنی‌های جدید با مقامات بانکی جهان/ اقتصاد ایران آماده پساتحریم

۱۳۹۴/۷/۲۱ ۹:۵۲:۲۵ ۲۱ مهر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی الله سیف که برای شرکت در اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به لیما پایتخت کشور پرو سفر کرده است، در اجلاس مجمع عمومی که با حضور مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، رئیس بانک جهانی، رئیس جمهور کشور پرو و روسای کل بانک‌های مرکزی و وزرای اقتصاد و دارایی کشورهای مختلف از جمله وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان برگزار شد، شرکت کرد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با همتایان خود از بانک‌های مرکزی آلمان، فرانسه، هند و ترکیه دیدار و در خصوص مباحث مورد علاقه و اقدامات قابل انجام در برهه کنونی و آماده‌سازی شرایط برای دوره بعد از رفع تحریم‌ها به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این جلسات مواردی همچون فراهم کردن شرایط و مقدمات لازم جهت احیا و ارتقای روابط بانکی در دوره بعد از تحریم، فعال‌سازی مجاری پرداخت و حساب‌های غیرفعال شده قبلی، افتتاح حساب‌های جدید، تعیین تکلیف اقلام باز باقیمانده از دوره تحریم، اعزام هیات‌های بانکی و تبادل تجربیات حرفه‌ای و تخصصی بانکی به ویژه در حوزه نظارت بر بانک‌ها و رعایت و تطبیق مقررات، قوانین ناظر بر مبارزه با پولشویی، آموزش کارکنان نظام بانکی و… و. مطرح و تفاهمات لازم برای عملیاتی کردن آنها حاصل شد.