رئیس سازمان ملی استاندارد: کالاهای وارداتی غیر استاندارد را مرجوع می‌کنیم

خانه » رئیس سازمان ملی استاندارد: کالاهای وارداتی غیر استاندارد را مرجوع می‌کنیم

رئیس سازمان ملی استاندارد: کالاهای وارداتی غیر استاندارد را مرجوع می‌کنیم

۱۳۹۴/۷/۹ ۱۱:۰۵:۱۱ ۹ مهر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد در مقابل ایمنی و سلامت مردم مسئول است و اجازه نمی‌دهد توزیع کالاهای وارداتی غیراستاندارد سلامت شهروندان را تهدید کند و کالاهای خارجی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازند را به کشور مبدأ برمی‌گرداند.

نیره پیروزبخت درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در البرز، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد توجه و دقت زیادی در کنترل کالاهای وارداتی به کشور دارد و اجازه نمی‌دهد کالاهای بی‌کیفیت خارجی به مصرف مردم برسد.

وی افزود: براین اساس بدون اغراق باید گفت که تعداد کالاهای خارجی که مشمول استاندارد اجباری هستند از تعداد کالاهای ایرانی بیشتر است.

پیروزبخت ادامه داد: علاوه براین، شرکت‌های بازرسی سازمان استاندارد در کشورهای مختلف مستقر هستند و وظیقه صدور گواهینامه صادرات و کنترل کیفیت کالاهای وارداتی به کشور را به عهده دارند.

وی اضافه کرد: هرچند سازمان ملی استاندارد سعی دارد کالاهای وارداتی را در مدت زمان کوتاهی در گمرک نگه دارد ولی درهمین مدت زمان آزمایش‌ها و بررسی‌های لازم برای کنترل کیفیت کالاها را به خوبی انجام می‌دهد.

پیروزبخت گفت: تاکنون محموله‌های زیادی از کالاهای وارداتی به استان‌های مختلف از جمله البرز به دلیل عدم رعایت فاکتورهای استاندارد ایران به کشورهای مبدأ و تولید کننده بازگردانده شده است.

وی ادامه داد: هر از گاهی شاهد انتشار ارجاع محموله‌هایی از کالاهای وارداتی به کشورهای مختلف در جراید هستیم که این نشان دهنده جدیت سازمان ملی استاندارد در کنترل کیفیت این کالاهاست.