رئیس سازمان حمایت: صدور مجوز گرانی تا پایان رکود متوقف شد/ عدم موافقت با افزایش قیمت هیچ کالایی

خانه » رئیس سازمان حمایت: صدور مجوز گرانی تا پایان رکود متوقف شد/ عدم موافقت با افزایش قیمت هیچ کالایی

رئیس سازمان حمایت: صدور مجوز گرانی تا پایان رکود متوقف شد/ عدم موافقت با افزایش قیمت هیچ کالایی

۱۳۹۴/۷/۲۰ ۱۱:۳۰:۵۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|
رئیس سازمان حمایت با بیان اینکه با افزایش قیمت هیچ کالایی موافقت نشده گفت: دو دلیل تولید خوب و رکودی که بر بازار حاکم است، این پیغام را می‌دهد که افزایش قیمتی پذیرفتنی نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود نوابی درباره درخواست‌های افزایش قیمت برخی از کالاها  که به سازمان حمایت ارسال شده به تسنیم گفت: به دلیل تولید خوب و رکودی که بر بازار حاکم است، شرایط فعلی بازار، این پیام را به ما می‌دهد که افزایش قیمتی پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد:درحال حاضر برخی تولیدکنندگان برای اینکه بازار را به دست آورند یا گردش مالی لازم را فراهم کنند، اقدام به کاهش قیمت محصولات به کمتر از نرخ مصوب خود کرده‌اند و تولیدات خود را با تخفیف به فروش می‌رسانند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: اگر هر زمانی کالایی منطق لازم برای گرانی داشته باشد و به هر درصدی بتواند به نظرات کارشناسی ما پاسخ دهد با افزایش قیمت آن کالا موافقت می‌شود.

نوابی درباره اینکه عدم افزایش قیمت کالا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: معادلات سیاسی در این امر تاثیر گذار است. در دوران پسا تحریم و اجرای برجام شرایط اقتصادی کشور متفاوت خواهد بود. درپسا تحریم با برداشته شدن تحریم‌ها، افزایش قیمتی نخواهیم داشت یا حداقل پیش بینی برای افزایش قیمت نداریم.