رئیس سازمان بورس خبر داد:

خانه » رئیس سازمان بورس خبر داد:

رئیس سازمان بورس خبر داد:

۱۳۹۲/۲/۱۶ ۱۷:۳۱:۳۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

رونمایی از شاخص فرابورس، همزمان با آغاز به کار نمایشگاه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: همزمان با افتتاح هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، شاخص فرابورس معرفی و منتشر می شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از آغاز به کار هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه از روز سه‌شنبه )۱۷ اردیبهشت ماه) خبر داد.

بگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران (سنا)، دکتر علی صالح آبادی با بیان اینکه براساس بررسی‌ها، نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ایران (FINEX2013) بزرگترین نمایشگاه مالی و سرمایه‌گذاری در خاورمیانه و یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های این حوزه در جهان محسوب می‌شود، گفت: در هفتمین دوره نمایشگاه، ۲۹۶ شرکت داخلی و خارجی از کشورهای کره جنوبی، ترکیه، اندونزی و پاکستان مشارکت دارند.

دکتر صالح‌آبادی همچنین از رونمایی از شاخص جدید فرابورس همزمان با افتتاح هفتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه خبر داد و گفت: همرمان با آغاز به کار نمایشگاه، شاخص فرابورس نیز معرفی و منتشر خواهد شد.

سخنگوی سازمان بورس مشارکت گسترده و فعالانه ارکان نظام مالی شامل بازار سرمایه، بازار پول و صنعت بیمه در نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه را نشانه بالندگی صنعت مالی در عرصه داخلی و بین‌المللی برشمرد و خاطرنشان کرد سازمان بورس و اوراق بهادار به‌عنوان سازمان‌دهنده نمایشگاه، گسترش ابعاد کمی و کیفی این رویداد مهم را در دستور کار مستمر خود دارد.

خاطرنشان می‌شود، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX 2013) از ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت در محل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه که مهمترین گردهمایی سالیانه فعالان صنعت مالی در کشور محسوب می‌شود، ارکان بازار سرمایه، شرکت‌های کارگزاری، بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه، هلدینگ‌ها، شرکت‌های نرم‌افزاری و رسانه‌های اقتصادی حضوری فعال دارند.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه، ساعت ۸:۳۰ روز سه‌شنبه، ۱۷ اردیبهشت، با سخنرانی وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس‌کل بیمه مرکزی، در محل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.