دلایل سه گانه رشد بازار سهام تشریح شد

خانه » دلایل سه گانه رشد بازار سهام تشریح شد

دلایل سه گانه رشد بازار سهام تشریح شد

۱۳۹۲/۲/۳ ۱۲:۱۶:۰۲ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

سنا – معاون بازار شرکت بورس و اوراق بهادار، رفع ابهامات، تعدیل نرخ بهره مالکانه و افزایش قیمت فروش سیمان را دلایل سه گانه افزایش متغیرهای بازار سهام اعلام کرد.

علی صحرایی معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار اصلی ترین عامل افزایش متغیرهای بازار را در سه گروه پالایشگاهی، شرکت‌های معدنی و سیمان عنوان کرد و گفت: رفع برخی ابهامات در صورت‌های مالی شرکت ها، برآورده شدن انتظارات فعالان بازار از سودآوری شرکت‌های حاضر در بازار در مقایسه با سایر بازارها، باعث شد شاخص و ارزش بازار در معاملات روز دوشنبه هفته جاری رشد قابل‌توجهی داشته باشند.
وی افزود: اخبار مربوط به افزایش نرخ بهره مالکانه در بودجه سال جاری در روزهای پایانی سال گذشته روی معاملات شرکت‌های معدنی اثر گذاشته بود که با انتشار اخبار سیاست‌گذاری جدید مجلس در خصوص تعدیل نرخ بهره مالکانه و نگاه بلند‌مدت به این مقوله از طرف فعالان بازار مثبت تلقی شد و شاخص شرکت‌های معدنی را افزایش داد.
صحرایی همچنین در خصوص معاملات گروه سیمانی اظهار کرد: شرکت‌های این گروه با اعلام افزایش نرخ فروش سیمان و در نتیجه سودآوری این شرکت‌ها، مورد اقبال سهامداران قرار گرفته‌اند.