در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افزایش ۳۰۲ واحدی کانال ۴۵ هزار واحدی را پس گرفت.

خانه » در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افزایش ۳۰۲ واحدی کانال ۴۵ هزار واحدی را پس گرفت.

در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افزایش ۳۰۲ واحدی کانال ۴۵ هزار واحدی را پس گرفت.

۱۳۹۲/۳/۱۳ ۱۴:۴۹:۵۳ ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

در معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افزایش ۳۰۲ واحدی به کانال ۴۵ هزار واحد برگشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بدین ترتیب در نتیجه معاملات روز یکشنبه بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل با رشد ۳۰۲ واحدی در عدد ۴۵ هزار و ۲۴۷ واحدی قرار گرفت. شاخص صنعت نیز ۲۴۶ واحد افزایش یافت و به عدد ۳۹ هزار و ۳۴۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول و دوم نیز با رشد روبه رو بودند. بر این اساس شاخص بازار اول و دوم به ترتیب با رشد ۲۷۵ و ۳۳۱ واحدی اعداد ۳۴ هزار و ۲۲۴ واحد و ۸۴ هزار و ۲۷۶ واحد را به ثبت رساندند.

این در حالی است که نمادهای پتروشیمی پردیش، توسعه معادن و فلزات، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات ایران و صنایع شیمیایی ایران بیشترین تاثیر را در شاخص روز جاری بر عهده داشتند.

همچنین بیشترین افزایش قیمت به نمادهای داروسازی اکسیر، فروسیلیس ایران، باما، توسعه معادن و فلزات، سرمایه گذاری البرز و پتروشیمی پردیس رسید و نمادهای پاکسان، سیمان فارس و خوزستان، گلتاش، سیمان سپاهان، پتروشیمی شازند، سیمان هگمتان و پالایش نفت تبریز طولانی ترین صف های خرید را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش، نمادهای کارتن ایران، تولید مواد اولیه داروپخش، داروسازی کوثر، بیمه دان، تولیدی مهرام، دارویی رازک و کشت و صنعت پیاذر با بیشترین کاهش قیمت مواجه شدند و سنگین ترین صف های فروش در نمادهای صنایع آذرآب، معدنی املاح ایران، تولیدی مهرام، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، کشت و صنعت پیاذر و خدمات انفورماتیک تشکیل شد.
در پایان معاملات امروز، ارزش بازار بالغ بر ۲۱۷ هزار میلیارد تومان بود. بر این اساس ۳۴۷ میلیون برگه سهم، به ارزش یک هزار و ۳۴۱ میلیارد ریال خریداری شد.