در قیاس با هفته گذشته صورت گرفت

خانه » در قیاس با هفته گذشته صورت گرفت

در قیاس با هفته گذشته صورت گرفت

۱۳۹۱/۱۲/۲۶ ۱۹:۰۵:۲۳ ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

سنا- در هفته منتهی به ۲۳ اسفند‌ماه، ۲ میلیارد و ۶۱۹ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۱۱ هزار و ۴۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.
با توجه به معاملات انجام شده، ارزش خرید و فروش‌ها در قیاس با هفته پیش ۱۰۵ درصد و حجم آن ۷/۹۵ درصد افزایش داشت. این در حالی است که در معاملات این هفته بازار سهام ۷۵ میلیون سهم سیمان تهران به ارزش ۲۷۹ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال در تابلو اصلی معاملات به صورت عمده خریداری شد.

همچنین ۸۹۹ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۴۳ سهم پالایش نفت بندرعباس به ارزش سه هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۶۵۱ میلیون ریال و سه میلیون و ۷۰۲ هزار و ۹۸۶ سهم صنایع ریخته گری ایران به ارزش ۱۱ میلیارد و ۱۹۷ میلیون ریال به صورت عمده خریداری شد.
بر این اساس، در هفته‌ای که گذشت یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون سهم به ارزش ۷ هزار و ۲۲ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک تغییر مالکیت یافت. حجم معاملات خرد در قیاس با هفته پیش ۶/۲۲ درصد و ارزش آن ۶/۳۰ درصد افزایش داشت.
در عین حال، خرید و فروش‌های این هفته بازار سهام در ۱۳۲ هزار و ۱۶۶ دفعه انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه قبل ۶/۳ درصد رشد را نشان می دهد. در این مدت، ۴۲ هزار و ۱۴۸ خریدار در پنج روز کاری بازار سهام به معامله پرداختند.
این در حالی است که از ابتدای امسال، ۷۷ میلیارد و ۶۲۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۲۴۶ هزار و ۷۴ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد یک میلیون و ۸۱۳ هزار و ۵۷۰ سرمایه گذار، در ۵ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۱۶۷ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده‌اند.
روند شاخص‌ها
شاخص کل از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۲۳ اسفند، ۱۲ هزار و ۹۳ واحد رشد و بازدهی ۷/۴۶ درصدی را نصیب سرمایه گذاران کرد. این متغیر در ۲۳ اسفند ماه روی عدد ۳۷ هزار و ۹۹۸ واحد ایستاد.
شاخص قیمت و سود نقدی هم عدد ۱۵۴ هزار و ۵۹۹ واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص شناور آزاد نیز به عدد ۴۴ هزار و ۳۳۴ واحد رسید تا نسبت به ابتدای سال ۶/۳۴ درصد رشد داشته باشد.
شاخص بازار اول ۳۰ هزار و ۸ واحد و شاخص بازار دوم ۶۲ هزار و ۲ واحد را در پرونده کاری خود ثبت کرد. در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته منتهی به ۲۳ اسفند ماه روی عدد ۳۲ هزار و ۹۲۴ واحد ایستاد.
معاملات اوراق مشارکت
در هفته منتهی به ۲۳ اسفندماه، ۲۶۴ هزار و ۲۰۸ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۲۶۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. آمارها از این حکایت دارند که از ابتدای امسال تاکنون ۷ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۶۸ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۷ هزار و ۲۰۸ میلیارد ریال در بورس خریداری شده است.