جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان کرمان برگزار شد

خانه » جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان کرمان برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان کرمان برگزار شد

۱۳۹۴/۳/۴ ۱۵:۵۲:۲۱ ۴ خرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

sekermalogo2

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان کرمان( از شرکتهای فرعی سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان) رأس ساعت ۱۰:۰۰ روز سه شنبه مورخ  ۱۳۹۴/۲/۲۹ برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ در باشگاه آجودانیه و با حضور اعضاء هیأت مدیره، نماینده سازمان حسابرسی ، نماینده امور شرکتهای سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (خانم معصومه ملاصالحی) برگزار و در اجرای ماده ۱۰۱ اصلاحیه قانون تجارت و با توجه به مفاد اساسنامه شرکت ، آقای محمود مؤذن چی ریاست هیأت مدیره به سمت ریاست مجمع و آقای علیرضا فاطمی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان و خانم بیگدلی به نمایندگی از سرمایه گذاری ملی ایران به عنوان ناظرین مجمع انتخاب گردیدند.

_MG_7066 (1)

در این مجمع که باحضور بیش از ۷۰٪ سهامداران برگزار گردید، ابتدا گزارش هیأت مدیره توسط آقای محمدرضا حیدری ، مدیر عامل گروه صنایع سیمان کرمان  در خصوص آخرین وضعیت صنعت سیمان در کشور، جایگاه سیمان کرمان در صنعت وهمچنین اقدامات انجام شده این شرکت طی سال ۹۳ قرائت گردید.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی و به نقل ازکارشناس هلدینگ سیمانی گروه توسعه ملی ، شرکت سیمان کرمان در سایه استراتژیهای موفق هیأت مدیره و تلاش مستمر پرسنل، قادر گردیده در بین سایر شرکتهای رقیب، رتبه  نخست را در فروش نسبت به ظرفیت کسب نماید و در حالی به این جایگاه دست یافته است که بسیاری از شرکتهای مشابه، تولیدات خود را با تخفیفات حتی بیش از ۳۰٪ به فروش رسانده اند.

_MG_7270 (1)

گزارش هیأت مدیره

در این مراسم آقای محمدرضا حیدری مدیرعامل شرکت سیمان کرمان، گزارش جامعی را در خصوص آخرین وضعیت صنعت سیمان در کشور ، جایگاه سیمان کرمان در صنعت و همچنین اقدامات انجام شده این شرکت طی سال ۹۳ قرائت نمودند.

آقای حیدری با اعلام اینکه گزارش مالی سیمان کرمان از نظر حسابرس هیچ بندی نداشته و با عنوان مقبولیت تأیید شده است، اظهار نمود: کسب رتبه نخست در فروش سیمان و همچنین رشد قیمتی سهم در بازار بورس اوراق بهادار تهران طی ماههای گذشته و در شرایط رکود بازار، از دیگر دستاوردهای مالی سیمان کرمان است.

وی در ادامه اشاره داشت در شرایطی که حدود ۱۸٪ مازاد تولید نسبت به مصرف سیمان در استان کرمان وجود داشته است، مدیریت بازار و تعامل با دو شرکت دیگر تولید کننده سیمان در استان ، منجر به حفظ سهم گروه صنایع سیمان کرمان از بازار داخلی استان گردیده و همچنین شرکت موفق گردیده است کل سیمان تولیدی سال ۹۳ را به فروش برساند.

سپس مجمع ضمن تشکر، از تلاشهای جناب آقای حیدری و هیأت مدیره محترم سایر بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

۱)صورتهای مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۹۳/۱۲/۲۹ و صورتحساب سود وزیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ مورد تصویب قرار گرفت.

۲)سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید.

۳)روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.

۴) تقسیم مبلغ ۲،۰۰۰ریال به ازاء هرسهم  به عنوان سود سهام بین سهامداران مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

همچنین سایر موضوعات شرکت و موارد مورد انتظار سهامداران در قالب تکالیف مجمع ، به صورت مشروح در صورتخلاصه مذاکرات درج گردیده است.

اهم اقدامات انجام گرفته در سال ۹۳:

  • با توجه به روند تجمعی کلینکر در سالهای اخیر، مدیریت شرکت تصمیم گرفت بخش اعظم کلینکر رسوب شده در محوطه شرکت را به فروش برساند و در این راستا موفق گردید بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰ تن از این کلینکر رابه فروش برساندکه حدود ۲۵٪  تحویل شرکتهای داخلی و ۷۵٪ به عنوان صادرات تحویل گردید.
  • از نکات قابل توجه در زمینه تولید سیمان، افزایش ۳۵ درصدی تولید و تحویل سیمان پوزولانی در سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن می باشد.
  • با توجه به اینکه در سال ۹۳ تولید و تحویل سیمان در کشور با کاهش تقریبی ۱۰ درصدی روبرو بوده و همچنین با وجود تعطیلی یک ماهه کارخانجات سیمان که با مجوز انجمن صنفی سیمان صورت پذیرفت، سیمان کرمان کمی بیش از سال گذشته تولید و تحویل سیمان داشته است.
  • در سال ۹۳ کارخانه سیمان کرمان علاوه بر فروش سیمان بخش قابل ملاحظه ای از دپوی کلینکر تولیدی در سالهای قبل را در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسانده است.
  • افزایش میزان فروش محصولات سیمان کرمان در شرایطی بوده که تخفیفات اعمال شده در سال های گذشته حذف شده است. کارخانه سیمان کرمان از جمله محدود کارخانه هایی است که در شرایط اقتصادی خاص سال گذشته موفق به افزایش میزان فروش محصولات خود شده است .
  • ارتقای کیفیت سیمان تیپ دو
  • انجام اقدامات لازم جهت دریافت گواهینامه COC سیمان چاه نفت
  • تحقق تولید کلینکر معادل ۹۲ درصد ظرفیت اسمی سالانه کارخانه ، علیرغم خطوط تولید قدیمی،  استهلاک تجهیزات و پایین بودن تکنولوژی مرهون  نگهداری و تعمیرات اساسی منسجم و برنامه ریزی شده ، راهبری اصولی و بهره برداری مناسب  ماشین آلات و انجام اقدامات اصلاحی و بهینه سازی و رفع گلوگاهها  عمدتا با تکیه بر توان مهندسی و کارشناسی مجموعه سیمان کرمان و ارتقا سطح کیفی عملکرد نیروی انسانی موثر تولید در خطوط تولیدی شرکت می باشد. لازم به ذکر است این کارخانه  در سالهای اخیر از بازده تولید کلینکر بیش از ۱۰۰ درصد برخوردار بوده است

mavad1

معرفی شرکت:

شرکت در تاریخ ۱۲ مرداد ماه ۱۳۴۶ تحت شماره ۱۷۰ در اداره ثبت شرکتهای کرمان به صورت شرکت سهامی به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۳۵۱/۷/۲۵ به شرکت سهامی عام تبدیل و در آبان ماه ۱۳۵۱ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. نام شرکت بموجب مصوبه مورخ ۱۳۵۸/۹/۵ مجمع عمومی فوق العاده به گروه صنایع سیمان کرمان (شرکت سهامی عام) تغییر یافته است. مرکز اصلی شرکت در کرمان کیلومتر ۱۷ جاده تهران و در محل کارخانه واقع است.

1

موضوع فعالیت شرکت: موضوع فعالیت شرکت طبق ماده (۲) اساسنامه ایجاد و تأسیس کارخانجات تولید سیمان و صنایع جانبی  وابسته به آن، تهیه و تامین کلیه مواد  و وسائل دستگاهها  و ماشین آلات  مورد  نیاز  این صنایع  از  داخل و خارج از کشور .

3

سرمایه و ترکیب سهامداران:

 سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال (شامل تعداد۱۶۰.۰۰۰ سهم به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ ریال )بوده و طی چند مرحله به شرح جدول زیر به مبلغ  ۲۲۰.۳۲۰ میلیون ریال (شامل ۲۲۰.۳۲۰.۰۰۰ سهم به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ ریال) افزایش یافته.

سهامداران

به موجب مصوبه مجمع عمومی عادی، مورخ ۹۳/۲/۲۴ اشخاص زیر به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب گردیدند.

اعضائ هیت مدیره

 

اطلاعات مربوط به پیش بینی درآمد هر سهم شرکت برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۳ و عملکرد واقعی آن

Untitled