جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان مازندران برگزار شد.

خانه » جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان مازندران برگزار شد.

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان مازندران برگزار شد.

۱۳۹۴/۳/۱۰ ۱۳:۴۹:۵۳ ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

mazandaran-cement

 

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان مازندران( از شرکتهای فرعی سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان) رأس ساعت ۱۰:۰۰ روز چهارشنبه مورخ  ۱۳۹۴/۲/۳۰ برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ در باشگاه آجودانیه و با حضور اعضاء هیأت مدیره، نماینده سازمان حسابرسی ، نماینده امور شرکتهای سرمایه گذاری گروه توسعه ملی(خانم معصومه ملاصالحی) برگزار و در اجرای ماده ۱۰۱ اصلاحیه قانون تجارت و با توجه به مفاد اساسنامه شرکت ، آقای عباس نعیمی ریاست هیأت مدیره به سمت ریاست مجمع و آقایان علیرضا فاطمی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان و عباس حقیقت جو به نمایندگی از شرکت  سیمان فارس وخوزستان به عنوان ناظرین مجمع انتخاب گردیدند.

در این مجمع که باحضور نزدیک به ۹۰٪ سهامداران برگزار گردید، پس از سخنان رئیس مجمع و مدیرعامل شرکت سیمان مازندران و استماع گزارش حسابرس ، در خصوص سود تقسیمی، حسابرس منتخب برای سال ۹۴،روزنامه کثیرالانتشار ، پاداش و حق حضور جلسات هیأت مدیره تصمیم گیری شد.

در جلسه مذکور پس از نظر خواهی از سهامداران حاضر و سخنان تعدادی از اعضای هیأت رئیسه، برای هر سهم ۲۳۵تومان سود معادل حدود ۱۰۰درصد سود خالص محقق شده در نظر گرفته شد.

گزارش هیأت مدیره:

ابتدا گزارش هیأت مدیره توسط آقای  حمید یوسفی ، مدیر عامل سیمان مازندران در خصوص اهم اقدامات انجام شده در سال ۹۳ قرائت گردید.

ایشان در مورد موقعیت جغرافیایی شرکت و بازارهای در دسترس بیان کردند: گستره فعالیت شرکت در داخل کشور ، استان مازندران و استان گلستان و در خارج ، کشورهای قزاقستان ، آذربایجان ، ترکمنستان ،روسیه و سایر کشورهای  آسیای میانه می باشد . با توجه به مزیت نزدیکی کارخانه تا مرز آبی یعنی بندر امیرآباد که حدود ۲۷کیلومتر می باشد ,فروش صادراتی سیمان همواره در دستور کار قراردارد. وی درادامه در خصوص سهم بازار داخلی سیمان مازندران یادآور گردید علیرغم وجود ۷ الی ۸ کارخانه سیمان در منطقه که هریک بخشی از بازار داخلی را به خود اختصاص داده و بعضا” با تخفیفات قابل ملاحظه اقدام به فروش می نمایند , سهم ۵۰درصدی بازار منطقه حفظ گردیده و پیش بینی می گردد در سال ۹۴ وضعیت به مراتب بهتر از سال ۹۳ باشد.

به گزارش روابط عمومی و به نقل ازکارشناس هلدینگ سیمانی گروه توسعه ملی ، بالغ بر ۲۴% از کل مقدار سیمان فروش رفته شرکت سیمان مازندران در سال ۹۳ در بازارهای صادراتی بوده است.  همچنین از دستاوردهای شرکت ، کاهش ۱۲درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته در سال ۹۳ نسبت به سال قبل بوده است .

سپس مجمع ضمن تشکر از تلاشهای جناب آقای یوسفی و هیأت مدیره محترم سایر بندهای دستور جلسه را به شرح ذیل مورد تصویب قرار داد:

۱)صورتهای مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ۹۳/۱۲/۲۹ و صورتحساب سود وزیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ مورد تصویب قرار گرفت.

۲)سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید.

۳)روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.

۴) تقسیم مبلغ ۲.۳۵۰ریال به ازاء هرسهم  به عنوان سود سهام بین سهامداران مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

همچنین سایر موضوعات شرکت و موارد مورد انتظار سهامداران در قالب تکالیف مجمع ، به صورت مشروح در صورتخلاصه مذاکرات درج گردیده است.

 

اهم اقدامات انجام شده در زمینه توسعه فروش و صادرات در سال ۹۳

  • پیاده سازی و بهبود فرآیندهای مشتری محور و کاهش هزینه ها
  • ارتقای کیفیت محصولات همسو با خواسته ها و انتظارات مشتریان جهت تأمین رضایت آنان
  • تخصیص سیلوی خاص جهت بارگیری سیمان با کیفیت بالاتر بمنظور پاسخگویی به نیازهای صنایع سیمانبر وبتن آماده ها.
  • صادر کننده نمونه استان مازندران در سال ۹۳
  • صادرات سیمان به کشورهای حاشیه دریای خزر با توجه به نوسانات ارزی
  • َافزایش ظرفیت تحویل سیمان پاکتی صادراتی با تخصیص خط مجزا جهت بارگیری
معرفی شرکت

شرکت سیمان گرگان و مازندران درتاریخ ۱۳۵۳/۱۰/۲۱ به صورت شرکت سهامی عام تأسیس شده  و طی شماره ۲۰۹۷۵ مورخ ۱۳۵۳/۱۰/۲۱ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۳۶۰/۶/۸ نام شرکت به شرکت سیمان مازندران ( سهامی عام )تغییریافته و در حال حاضر ، شرکت سیمان مازندران از  واحدهای تابعه شرکت سرمایه گذاری وتوسعه سیمان (سهامی عام) می باشد. مرکز قانونی آن در بخش آبلو شهرستان نکاواقع است  .در سال ۱۳۷۹ پرونده ثبتی شرکت به اداره ثبت نکا منتقل و با شماره ۹ به ثبت رسیده است. همچنین شرکت از تاریخ ۱۳۷۴/۱۰/۳۰ جزو شرکتهای پذیرفته شده در بورس میباشد.

siman 2

موضوع فعالیت شرکت

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۴ اساسنامه، تأسیس و ایجاد کارخانجات سیمان و بهره برداری ازآن و خرید هر نوع وسائل و تأسیسات و مواد و ماشین آلات موردنیاز کارخانه و فروش انواع محصولات آن و ایجاد صنایع وابسته به مصالح ساختمانی خصوصاً مربوط به سیمان و مشارکت و سرمایه گذاری در سایرشرکتهای تولیدی و هر نوع فعالیت مجاز بازرگانی مربوط به موضوع شرکت میباشد.

IMG_0047

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در بدو تأسیس مبلغ ۱۲۰۰ میلیون ریالشامل تعداد ۱۲۰.۰۰۰سهم ، به ارزش اسمی هر سهم ۱۰.۰۰۰ ریال  بوده که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ ۲۷۳.۹۹۶ میلیون ریال  شامل تعداد ۲۷۳.۹۹۶.۰۰۰ سهم ، به ارزش اسمی هرسهم ۱.۰۰۰ ریال افزایش یافته است . از سال ۱۳۸۵تا کنون سرمایه شرکت تغییر ننموده است .

همچنین سهامداران عمده شرکت در  پایان سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ و در تاریخ تأیید گزارش به شرح جدول زیر  می باشند.

Untitled

اعضاء هیإت مدیره

 

جدول مربوط به مشخصات اعضاء هیأت مدیره

هیت مدیره

 

 

اطلاعات مقایسه ای پیش بینی در آمد هر سهم و عملکرد واقعی

اطلاعات مقایسه ای پیش بینی های در آمد  هر سهم شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ و عملکرد واقعی آن بشرح زیر می باشد .

شرح درآمد