تداوم رونق بازار سهام به مدد پالایشگاه ها

خانه » تداوم رونق بازار سهام به مدد پالایشگاه ها

تداوم رونق بازار سهام به مدد پالایشگاه ها

۱۳۹۲/۲/۸ ۱۷:۲۸:۵۶ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

در نتیجه رونق معاملات در اولین روز کاری هفته ،تالار شیشه ای حرکت صعودی خود را همچنان حفظ کرد و با رشدی ۲۸۱ واحدی به عدد ۴۲ هزار و ۳۳۴ رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، امروز شاخص کل با رشد مواجه بود و با جهشی ۲۸۱ واحدی در عدد ۴۲ هزار و ۳۳۴ واحد قرار گرفت. شاخص صنعت ۲۷۷ واحد صعود کرد و به ۳۶هزار و ۸۸۵ واحدی رسید. بازار اول و دوم نیز به ترتیب با ۱۵۳ و ۸۳۳ واحد رشد مواجه شدند.

بررسی ها نشان می دهد نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، مدیریت پروژه های نیروگاهی، گسترش نفت و گاز پارسیان، ملی صنایع مس ایران بیشترین تاثیر را بر صعود پرقدرت شاخص داشتند.

این در حالی بود که فولاد خوزستان و فولاد مبارکه اصفهان با بیشترین تاثیر منفی بر این متغیر، شرکت هایی بودند که اجازه رشد بیشتر را به شاخص ندادند.

در معاملات روزی که گذشت نمادهای سیمان هگمتان، پالایش نفت بندرعباس، لعابیران، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، پتروشیمی شازند و کشت و صنعت پیاذر با بیشترین رشد قیمت در صدر جدول قرار گرفتند.

همچنین طولانی ترین صف های خرید را نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، پاکسان، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، نفت بهران و سیمان بهبهان از آن خود کردند.

اما نمادهای قند نیشابور، قند لرستان، فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر، شهد، کارخانجات قند قزوین، شکر شاهرود و سیمان کرمان بیشترین کاهش قیمت را در بازار پررونق امروز داشتند و سنگین ترین صف های فروش به نمادهای فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر، سیمان دورود، قند اصفهان، قند مرودشت، پالایش نفت بندرعباس، داده پردازی ایران و کارخانجات قند قزوین تعلق داشت.

گفتنی است در معاملات شنبه بورس تهران، ارزش بازار به رقم ۲۰۸ هزار میلیارد تومان رسید و ۲۸۴ میلیون برگه سهم مورد داد و ستد قرار گرفت که ارزشی بالغ بر هزار و ۴۹ میلیارد ریال داشت.