تا پایان هفته منتهی به ۱۱ اردیبهشت ماه؛

خانه » تا پایان هفته منتهی به ۱۱ اردیبهشت ماه؛

تا پایان هفته منتهی به ۱۱ اردیبهشت ماه؛

۱۳۹۲/۲/۱۴ ۱۷:۲۸:۳۹ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

شاخص کل از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۱۱ اردیبهشت ماه، ۶ هزار و ۴۹۶ واحد رشد کرد تا بازدهی ۱۷.۱ درصدی را نصیب سرمایه گذاران کند.

در هفته منتهی به یازده اردیبهشت ماه، یک میلیارد و ۷۸۴ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۸ هزار و ۶۲۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در هفته ای که گذشت یک میلیارد و ۷۳۷ میلیون سهم به ارزش ۸ هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک تغییر مالکیت یافت. بر این اساس، حجم معاملات خرد و بلوک ۲۹.۳ و ارزش آن ۳۱.۴ درصد افزایش یافت.

در عین حال، خرید و فروش های این هفته بازار سهام در ۲۱۶ هزار و ۶۵۳ دفعه انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه قبل ۲۰.۲ درصد رشد را نشان می دهد. در این مدت، ۷۰ هزار و ۹۵۴ خریدار در پنج روز کاری بازار سهام به معامله پرداختند. تعداد خریداران هم در قیاس با هفته پیش ۱۸ درصد افزایش را تجربه کرد.

این در حالی است که از ابتدای امسال، ۹ میلیارد و ۱۴۳ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۷۷ هزار و ۹۷ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد ۲۹۴ هزار و ۸۹۵ سرمایه گذار، در ۸۳۴ هزار و ۳۱۶ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند.

تجربیات تازه شاخص
شاخص کل از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۱۱ اردیبهشت ماه، ۶ هزار و ۴۹۶ واحد رشد کرد تا بازدهی ۱۷.۱ درصدی را نصیب سرمایه گذاران کند. این متغیر در ۱۱ اردیبهشت ماه، بر روی عدد ۴۴ هزار و ۵۳۷ واحد ایستاد. شاخص کل نسبت به هفته پیش هم ۵.۹۱ درصد افزایش یافت.

شاخص قیمت و سود نقدی هم عدد ۱۸۱ هزار و ۲۰۱ واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص شناور آزاد نیز به عدد ۵۰ هزار و ۹۸۳ واحد رسید تا نسبت به ابتدای سال ۱۴.۳ درصد رشد داشته باشد.

شاخص بازار اول ۳۳ هزار و ۹۳۹ واحد و شاخص بازار دوم ۸۱ هزار و ۷۱۴ واحد را در پرونده کاری خود ثبت کرد. در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته منتهی به ۱۱ اردیبهشت ماه، بر روی عدد ۳۸ هزار و ۹۸۰ واحد ایستاد که نسبت به ابتدای سال ۱۸.۵ درصد رشد کرد.

معاملات اوراق مشارکت
در هفته منتهی به ۱۱ اردیبهشت ماه، ۷۲ هزار و دو برگه اوراق مشارکت به ارزش ۷۲ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. آمارها از این حکایت دارند که از ابتدای امسال تاکنون ۴۰۷ هزار و ۶۳ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۴۰۷ هزار میلیارد ریال در بورس خریداری شده است.