بورس بین‌المللی کیش سال جاری راه‌اندازی می‌شود

خانه » بورس بین‌المللی کیش سال جاری راه‌اندازی می‌شود

بورس بین‌المللی کیش سال جاری راه‌اندازی می‌شود

۱۳۸۸/۲/۵ ۱۶:۱۷:۳۹ ۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گفت‌‌وگو با فارس:
بورس بین‌المللی کیش سال جاری راه‌اندازی می‌شود
خبرگزاری فارس: دبیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از راه‌اندازی بورس بین‌المللی کیش در سال جاری و خرید ۱۰ درصد سهام آن توسط مناطق آزاد خبر داد.
محمود صلاحی احمد آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه کیش میزبان راه‌اندازی فاز اول بورس نفت در سال ۸۶ بود ، در رابطه با بورس بین‌المللی کیش اظهار داشت: با توجه به مصوبه سال گذشته مجلس در خصوص امکان راه‌اندازی بورس ها در مناطق آزاد مقدمات افتتاح این بورس فراهم شده است.
وی ادامه داد: در حاشیه برگزاری همایش بین‌المللی ایرانیان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار (علی صالح‌آبادی) از بررسی‌های اولیه درباره ساز و کار و اساسنامه این بورس خبر داده بود.
صلاحی در برابر این سئوال که آیا بورس بین‌المللی کیش در سال جاری راه‌اندازی خواهد یا خیر گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته در نظر داریم طی سال ۸۸ بورس بین‌المللی کیش افتتاح شود تا با توجه به رکود اقتصادی کشورهای همسایه، زمینه جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی به ایران فراهم شود.
مسئول مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: در شکل‌گیری بورس بین‌المللی کیش تمهیداتی در نظر گرفته خواهد شد تا سرمایه‌گذاران خارجی نیز بتوانند درصدی از سهام این شرکت را خریداری کنند.
صلاحی با بیان اینکه ۱۰ درصد از سهام بورس نفت کیش توسط مناطق آزاد خریداری شده در خاتمه گفت: به هنگام پذیره‌نویسی سهام شرکت بورس بین‌المللی کیش تا ۱۰ درصد از سهام آن توسط مناطق آزاد خریداری خواهد شد.