بورس از استراحت برگشت/ تشکیل دوباره صف‌های خرید

خانه » بورس از استراحت برگشت/ تشکیل دوباره صف‌های خرید

بورس از استراحت برگشت/ تشکیل دوباره صف‌های خرید

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ ۱۲:۱۵:۳۸ ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

بورس تهران بعد از یک استراحت کوتاه دو روزه، مجددا مسیر رشد خود را آغاز کرد و با افزایش دوباره قیمت و تشکیل صف‌های میلیونی خرید مواجه شد و رکوردشکنی جدیدی را ثبت کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران بعد از یک استراحت دو روزه و اصلاح قیمت‌ها که در ابتدای هفته جاری اتفاق افتاد، دوباره مسیر صعودی خود را آغاز کرد و با افزایش قیمت و رشد تقاضا مواجه شد.

افزایش تقاضا در بورس تهران و اقبال سهامداران به گروه‌های مختلف بورسی موجب شد تا شاخص بورس تهران رکوردشکنی جدید ثبت کرده و با بیش از ۱۳۰۰ واحد رشد تا نیمه معاملات به کانال ۷۲ هزار واحد وارد شود.

به این ترتیب بعد از فروکش کردن هیجانات بورس در دو روز گذشته و کاهش متغیرهای بازار، مجددا در معاملات امروز تقویت طرف تقاضا در مقابل عرضه مشاهده شد و شرکتهای خودرویی و تجهیزاتی جزو گروه های پراقبال و پیشرو بازار بودند.این در حالی است که علی رغم انتشار خبرهایی مبنی بر اتصال ۹ بانک به سوئیفت، گروه های بانکی با اقبال چندانی در بازار امروز مواجه نشدند که گفته می شود ابهامات لغو تحریم بانک صادرات موجب عدم استقبال بازار سرمایه به گروه بانکی شده است.

با این حال تا نیمه معاملات امروز شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، نفت و گاز پارسیان، مپنا، فولاد مبارکه، تاپیکو، ملی مس، پالایشگاه اصفهان، چادرملو و غدیر بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشتند و شرکتهای پالایشگاه بندرعباس، تجارت اکترونیک پارسیان و مپنا به همراه حفاری شمال، سایپا و بانک پارسیان از تقاضای میلیونی خرید برخوردار شدند.