به دنبال عضویت ایران صورت گرفت؛ درج نام سازمان بورس در لیست اعضای آیسکو

خانه » به دنبال عضویت ایران صورت گرفت؛ درج نام سازمان بورس در لیست اعضای آیسکو

به دنبال عضویت ایران صورت گرفت؛ درج نام سازمان بورس در لیست اعضای آیسکو

۱۳۹۵/۱/۱۶ ۱۰:۳۴:۵۲ ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار جهان|

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به دنبال عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به عنوان نهاد ناظر و قانونگذار بازار سرمایه کشور در (IOSCO)، نام این سازمان در لیست کشورهای عضو این نهاد بین المللی ثبت شد.
به گزارش ایرنا، پس از تکمیل و ارسال گزارش های لازم برای عضویت سازمان بورس ایران در آیسکو و انجام بررسی های لازم، در نهایت با درخواست سازمان بورس در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ موافقت شد. همچنین رئیس این نهاد بین المللی در نامه ای رسمی ضمن اعلام موضوع از رئیس سازمان بورس دعوت کرد تا در نشست هیئت رئیسه این سازمان به عنوان بخشی از گردهمایی سالانه اعضای آیسکو حضور یابد.
سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) – به عنوان مهمترین مجمع بین المللی بازار سرمایه -که در سال ۱۹۸۳ تاسیس شده مجمعی از سازمان‌های قانونگذار بازارهای اوراق بهادار و آتی دنیا است. اعضای این سازمان به طور عمده نهادهای ناظر بازارهای سرمایه یا قانونگذاران مالی کشورهای مختلف دنیا هستند.
در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کشور عضو IOSCO هستند که بیش از ۹۵ درصد بازارهای سرمایه دنیا را در برمی‌گیرد. نقش این سازمان، کمک به اعضا برای ارتقای استانداردهای بهینه مقررات و ایفای نقش به عنوان مجمعی از نهادهای قانونگذار داخلی در همکاری با یکدیگر و سایر اعضای سازمان است.