بانک ملی به سوییفت متصل شد

خانه » بانک ملی به سوییفت متصل شد

بانک ملی به سوییفت متصل شد

۱۳۹۴/۱۱/۲۷ ۱۱:۲۲:۱۰ ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار جهان|

بانک ملی ایران از روز دوشنبه ۲۶ بهمن‌ماه رسماً به شبکه جهانی سوییفت متصل شد و عملاً از ابتدای روز سه‌شنبه ۲۷ بهمن‌ماه این بانک می‌تواند پیام‌های مالی خود را از طریق سوییفت به سراسر دنیا مخابره کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، به دنبال رفع تحریم ها و اجرایی شدن مفاد برجام، هماهنگی های لازم با سازمان سوییفت و شرکت های خدماتی سوییفت (SB) جهت راه اندازی مجدد این سیستم در بانک ملی ایران انجام شد که پس از نصب و انجام تنظیمات لازم امکان تبادل پیام به تمامی مؤسسات عضو سازمان سوییفت از ابتدای روز سه‌شنبه فراهم است.

بدین ترتیب امکان تبادل پیام با مؤسسات مالی سراسر دنیا در ۱۵۲ شعبه داخل و خارج بانک میسر است و مشتریان بانک ملی ایران می‌توانند از این خدمت مهم بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، سیستم سوئیفت جهت ارسال و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانکهای داخل کشور و بانک‌های خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر بانکهای داخلی ایران از طریق خطوط Leased یا ماهواره به یک مرکز به نام SAP در بانک مرکزی متصل شده و از طریق سیستم ماهواره‌ای پیامها را برای بانکهای مورد نظر ارسال می‌کنند. این سیستم برای سرعت بخشیدن به انجام معاملات ارز و جلب رضایت مشتریان و همچنین هماهنگی تمام عملیات ارزی در سطح جهانی با استفاده از یک نرم‌افزار استاندارد استفاده می‌شود.