بازار داغ سکه طلای جهانی

خانه » بازار داغ سکه طلای جهانی

بازار داغ سکه طلای جهانی

۱۳۹۴/۶/۲۳ ۸:۵۰:۴۲ ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار جهان|

فروش سکه طلا در آمریکا و اروپا طی سه ماه گذشته تحت تاثیر قیمت پایین این فلز زرد و مجموعه ای از شوک‌های بازار که به خرید بالاتر سرمایه گذاران خرد کمک کرد، افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، فروش سکه طلای عقاب آمریکایی در سه ماهه سوم امسال و در شرایطی که ماه سپتامبر هنوز به پایان نرسیده است، به ۳۲۲ هزار اونس رسید که بالاترین فروش سه ماهه از زمان سقوط شدید قیمت طلا در سال ۲۰۱۳ به شمار می‌رود.

افزایش چشمگیر خرید خرد در سال ۲۰۱۳ در پی معکوس شدن روند صعودی یک دهه ای طلا روی داد و کاهش ۲۰۰ دلاری قیمت طلا در مدت سه روز خریداران را به خرید ارزان تشویق کرده بود.

کاهش شش درصدی قیمت طلا در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته کمتر بوده اما با دوره پرنوسان در بازارهای بورس و نگرانی نسبت به ثبات منطقه یورو همراه شده است.

ضرابخانه اتریش که سکه‌های طلا و نقره فیلارمونیک تولید می‌کند، اعلام کرد فروش سکه‌های طلا به دلیل قیمتهای پایین‌تر، نرخ‌های بهره اندک، نوسان بازارهای بورس و نگرانی نسبت به خروج یونان از منطقه یورو، در ماه‌های ژوییه و اوت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافت و به ۳۲۱ هزار اونس رسید.

ضرابخانه سلطنتی انگلیس هم شاهد افزایش چشمگیر فروش سکه در سه ماه گذشته بویژه ژوییه بوده است. این ضرابخانه اعلام کرد میزان فروش بیش از ۵۰ درصد بالاتر از سه ماهه دوم بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت دگوسای آلمان که فروشنده شمش و سکه طلا بوده و در نیمه اول سال ۲۰۱۵ حدود ۷۰۰ میلیون یورو فروش داشته است، اعلام کرد فروش طلا در سه ماهه سوم ۳۰ درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

بهای معاملات طلای بازار نیویورک برای تحویل در دسامبر روز جمعه با ۰.۵ درصد یا شش دلار کاهش، به ۱۱۰۳ دلار در هر اونس رسید و طلا هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش یافت.