بازارهای سهام آسیایی صعودی شدند

خانه » بازارهای سهام آسیایی صعودی شدند

بازارهای سهام آسیایی صعودی شدند

۱۳۹۴/۶/۲۶ ۱۲:۵۲:۳۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار جهان|

بازارهای سهام آسیایی صعود روز گذشته بازار سهام آمریکا را دنبال کردند و روز جاری با آماده شدن سرمایه گذاران برای احتمال افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا بهبود یافتند.

به گزارش ایسنا، شاخص سهام ام اس سی آی آسیا اقیانوسیه خارج از ژاپن ۱.۳ درصد و شاخص سهام نیک‌کی ژاپن ۱.۱ درصد صعود کرد.

شاخص سهام چین پس از افت شش درصدی در ابتدای هفته که تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به کندی اقتصاد این کشور روی داد، ۰.۶ درصد افزایش یافت. شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ با یک درصد افزایش، به ۲۱۶۷۶.۵۷ واحد رسید.

شاخص سهام اس اند پی/ ای اس ایکس ۲۰۰ استرالیا ۱.۳ درصد صعود کرد و شاخص کسپی کره جنوبی آخرین بار ۱.۷ درصد صعود کرد و از کمترین سطح در بیش از دو سال گذشته بهبود یافت.

بازارهای سهام در آستانه اعلام نتایج نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا که برای تصمیم گیری درباره افزایش نرخ‌های بهره برگزار شده است، وضعیت مختلفی داشته اند.

شاخص سهام آمریکا شب گذشته تحت تاثیر آماری جدید که رشد مثبت هزینه مصرفی را نشان داد، یک درصد صعود کرد.

شاخص داوجونز اینداستریال اوریج ۲۲۸.۸۹ واحد یا ۱.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۶۵۹۹.۸۵ واحد رسید که بالاترین سطح در حدود دو هفته گذشته بود. شاخص استاندارد اند پورز ۵۰۰ با ۲۵.۰۶ واحد یا ۱.۳ درصد افزایش، به ۱۹۷۸.۰۹ واحد رسید. شاخص نزدک کامپوزیت با ۱.۱ درصد افزایش، به ۴۸۶۰.۵۲ واحد رسید.

بازده اوراق قرضه کوتاه مدت خزانه آمریکا روز سه شنبه هشت واحد افزایش یافت و به ۰.۸۱۵ درصد رسید که بالاترین سطح از آوریل سال ۲۰۱۱ بود.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا که روز سه شنبه به ۲.۲۹۴ درصد افزایش یافته بود، در ۲.۲۶۳۴ درصد قرار گرفت.

شاخص استاکس اروپا ۵۰۰ هم ۰.۸ درصد صعود کرد.

شاخص دلار نسبت به رکورد پایین روز دوشنبه بهبود یافت و به ۹۵.۵۱۳ واحد رسید با اینهمه همچنان نزدیک به پایین‌ترین سطح چند هفته گذشته قرار دارد.

یورو با ۰.۲ درصد افزایش، ۱.۱۲۸۴ دلار معامله شد و دلار با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۲۰.۲۳ ین معامله شد.

بر اساس گزارش رویترز، ارزهای بازار نوظهور به دلیل نگرانی نسبت به خروج سرمایه در صورت افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا و کندی رشد اقتصاد چین، همچنان تحت فشار ماندند.

طبق گزارش جدیدی که از سوی بانک بارکلیز منتشر شد، بیش از ۴۰ درصد از سرمایه گذاران رشد ضعیف در چین و سایر بازارهای نوظهور را ریسک اصلی بازارهای مالی در ۱۲ ماه آینده عنوان کرده اند.

قیمت نفت روز سه شنبه در پی صعود بازار سهام، قیمت‌های بالاتر بنزین و گزارشی که برداشت قوی از ذخایر نفتی را نشان داد، به صعود ادامه داد. بهای معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۸ درصد افزایش، به ۴۴.۹۴ دلار در هر بشکه رسید در حالیکه بهای معاملات برنت با ۰.۲ درصد افزایش، به ۴۷.۸۵ دلار در هر بشکه رسید.