اقتصاد در رسانه های امروز جهان

خانه » اقتصاد در رسانه های امروز جهان

اقتصاد در رسانه های امروز جهان

۱۳۸۸/۱/۱۵ ۱۸:۲۲:۰۵ ۱۵ فروردین ۱۳۸۸ |دسته‌بندی: اخبار جهان|
گزارش فارس از:
اقتصاد در رسانه های امروز جهان
خبرگزاری فارس: فایننشال تایمز با اشاره به بروز علائم امیدوارکننده در احیای اقتصاد جهان از احتمال بازگشت رونق اقتصادی در جهان از سال ۲۰۱۰ خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس روزنامه فایننشال تایمز در تحلیلی از بروز علائم امیدوارکننده در احیای اقتصاد جهان خبر داده است. بر اساس این تحلیل که در صدر سایت اینترنتی این روزنامه قرارگرفته است روند پس‌رفت اقتصاد جهان تا حدودی کند شده و این مسئله امیدواری ها نسبت به احیای اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۰ را افزایش داده است. رقم ۳ درصدی کاهش خرید و فروش در انگلیس در مقایسه با رقم ۷ درصدی در چهار ماه گذشته، افزایش خرید و فروش مسکن در امریکا،مثبت شدن شاخص خرید و فروش در چین و افزایش فروش خودرو در آلمان از جمله علائم اولیه احیای اقتصاد جهان عنوان شده است.
برخی دیگر از اخبار فایننشال تایمز عبارت است از: افزایش بیکاری در امریکا، عدم رد احتمال ورشکستگی جنرال موتورز امریکا از سوی مدیر این شرکت و تلاش اوباما برای جلب حمایت اورپا در زمینه افغانستان.

خبرگزاری رویترز خبر نخست خود را به حادثه گروگان گیری در امریکا اختصاص داده است که طی آن ۱۴ نفر کشته شدند. اما در میان اخبار اقتصادی کشمکش میان دولت امریکا و شرکت خودروسازی جنرال موتورز در صدر قرار داده شده است. این شرکت در مرز ورشکستگی قرار دارد و در حالی که سهامداران و مدیران این شرکت خواهان اعلام ورشکستگی از سوی آن هستند دولت اوباما سعی دارد با تغییر مدیر این شرکت و ارائه کمک مالی آن را نجات دهد.
تصمیم نیویورک تایمز برای توقف انتشار بوستون گلوب به دلیل بحران مالی، تجمع اعتراض آمیز در وال استریت علیه سیاست های اقتصادی اوباما و کاهش قیمت کالاهای لوکس در امریکا در اثر بحران اقتصادی از دیگر اخبار رویترز هستند.

نشریه بیزینس وویک خبر نخست خود را به آمار ارائه شده در مورد افزایش بیکاری در امریکا اختصاص داده است. بر اساس آمارهای رسمی دولت امریکا در ماه مارس بیش از ۶۶۰ هزار فرصت شغلی در این کشور از دست رفت. تا کنون جمعیت بیکاران در امریکا به ۱۳ میلیون نفر رسیده است.
تصمیم کمیسیون اوراق بهادار امریکا برای تدوین قوانین کوتاه مدت فروش،کاهش تبلیغات تلویزیونی در امریکا به دلیل بحران مالی و افزایش ۶.۴ درصدی نرخ پس انداز در امریکا به رغم تلاش های دولت برای افزایش مصرف در این کشور از جمله اخبار اقتصادی بیزینس وویک هستند.

اخبار مهم بلومبرگ نیز عبارتند از: پیش بینی کارشناسان مبنی بر تداوم روند افزایش نرخ بیکاری در امریکا طی ماه های آینده، افزایش ارزش سهام در آسیا به دنبال تصمیمات نشست گروه ۲۰ در لندن، و بروز مشکلات مالی برای شرکت های هواپیمایی امریکا به دلیل کاهش مسافرت های هوایی.
بلومبرگ قیمت هر بشکه نفت سبک امریکا را ۵۲.۵۱ دلار و هر اونس طلا را نیز ۸۹۶.۶ دلار اعلام کرده است.
هر یورو نیز در برابر ۱.۳۴دلار معامله می شود.