افزایش بورس‌ها رشد قیمت نفت را درپی داشت

خانه » افزایش بورس‌ها رشد قیمت نفت را درپی داشت

افزایش بورس‌ها رشد قیمت نفت را درپی داشت

۱۳۹۰/۵/۲۵ ۱۷:۲۵:۴۲ ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ |دسته‌بندی: اخبار جهان|

دنیای اقتصاد – گروه بین‌الملل: پس از آن که بازارهای سهام در پی یک هفته پرنوسان با افزایش روبه‌رو شدند، دیروز، دوشنبه، قیمت نفت به بیش از ۸۵ دلار در هر بشکه رسید. در معاملات بورس نیویورک بهای نفت خام برای تحویل در ماه سپتامبر ۷ سنت رشد کرد و به ۴۵/۸۵ دلار در هر بشکه رسید. دیروز در لندن، نفت خام برنت برای تحویل در ماه اکتبر با ۱۲ سنت افزایش ۸۸/۱۰۷ دلار در هر بشکه معامله شد.

افزایش بورس‌های آسیا به رشد قیمت نفت کمک کرد. معامله‌گران نفت اغلب به بازار سهام به عنوان معیاری از اعتماد سرمایه‌گذاران به اوضاع اقتصادی می‌نگرند. مرکز بارکلیز کپیتال در گزارشی عنوان کرد: «سناریوهای اندک مبنی بر فروپاشی اقتصاد کلان موجب رشد بازارها شده است.»این مرکز پیش‌بینی می‌کند حتی با وجود کندی احیای اقتصادی در کشورهای توسعه یافته، قیمت نفت خام برنت طی ۱۲ ماه آینده به بشکه‌ای ۱۳۰ دلار افزایش خواهد یافت. این درحالی است که بارکلیز پیش‌بینی خود را مبنی بر متوسط قیمت ۱۱۰ دلار برای نفت خام برنت در فصل سوم سال جاری تغییر نداد. این پیش‌بینی‌ها در شرایطی انجام می‌شود که آماری که روز جمعه درباره تقاضای مصرف‌کننده آمریکا منتشر شد، متفاوت بود. فروش خرده‌فروشی در ماه جولای ۵/۰ درصد رشد کرده که بهترین عملکرد از ماه مارس تاکنون است. اما، بر اساس بررسی دانشگاه میشیگان اعتماد مصرف‌کننده در ماه اوت به کمترین سطح طی ۳۱ سال گذشته رسیده است.
در دیگر معاملات بورس نیویورک برای ماه سپتامبر، بنزین ۸۳/۲ دلار در هر گالن معامله شد و قیمت گاز طبیعی به ۰۱/۴ دلار در هر ۱۰۰۰ فوت مکعب رسید.