افت بازارهای سهام آسیایی در آستانه نشست آمریکا

خانه » افت بازارهای سهام آسیایی در آستانه نشست آمریکا

افت بازارهای سهام آسیایی در آستانه نشست آمریکا

۱۳۹۴/۶/۲۵ ۱۱:۵۰:۱۹ ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار جهان|

بازارهای سهام آسیایی با حکفرما شدن احتیاط در آستانه نشست هفته جاری بانک مرکزی آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره افزایش نرخ‌های بهره، روز سه‌شنبه عمدتا افت داشتند.

به گزارش ایسنا، شاخص ام اس سی آی آسیا اقیانوسیه خارج از ژاپن، تحت تاثیر افت شاخص‌های سهام چین، از صعود اولیه عقب نشست و ۰.۵ درصد کاهش یافت.

شاخص سهام کسپی کره جنوبی با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۹۳۳.۱۹ واحد رسید و شاخص سهام هانگ سنگ هنگ کنگ ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۲۱ هزار و ۴۶۷ واحد رسید. شاخص شانگهای کامپوزیت ۲.۴ درصد و شاخص سی اس آی ۳۰۰ حدود ۲.۶ درصد افت کرد. شاخص سهام اس اند پی/ای اس ایکس استرالیا با ۱.۴ درصد افت، به ۵۰۲۴ واحد رسید. شاخص‌های سهام در سنگاپور، تایوان و اندونزی هم افت کردند اما در نیوزیلند صعود داشت.

شاخص سهام نیک‌کی ژاپن در ابتدای معاملات بعدازظهر ۰.۲ درصد صعود کرد که کمتر از صعود ۱.۳ درصدی در معاملات صبح و پیش از اعلام نتایج نشست دو روزه بانک مرکزی ژاپن بود که در آن سیاست پولی تغییری پیدا نکرد.

با این همه بانک مرکزی ژاپن هشدار داد کاهش تقاضا در بازارهای نوظهور به صادرات و تولید این کشور لطمه می‌زند. پس از نشست این بانک، ارزش ین در برابر دلار صعود کرد و دلار ۱۲۰.۰۴ ین معامله شد که ۰.۲ درصد کمتر از معاملات اخیر آمریکا بود.

یورو هم حدود ۰.۱ درصد در برابر ین کاهش یافت و ۱۳۵.۹۳ ین معامله شد در حالیکه در مقابل دلار با ۰.۱ درصد افزایش، ۱.۱۳۲۷ دلار بود.

شاخص دلار که ارز آمریکا را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ دنبال می‌کند، حدود ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۵.۱۸۶ واحد رسید.

وال استریت اولین روز هفته را با کاهش آغاز کرد و حجم معاملات آمریکا به دلیل انتظار بازار برای روشن شدن نتیجه نشست سیاستگذاری دو روزه بانک مرکزی آمریکا، به کمترین میزان در یک ماه گذشته رسید.

شاخص استاندارد اند پورز ۵۰۰ با ۸.۰۲ واحد یا ۰.۴ درصد کاهش نزدیک به ۱۹۵۳.۰۳ واحد بسته شد و شاخص صنعتی داوجونز با ۶۲.۱۳ واحد یا ۰.۴ درصد افت، به ۱۶۳۷۰.۹۶ واحد رسید.

بر اساس گزارش رویترز، بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که بازارهای جهانی نوسانی و شواهد فزاینده از کندی رشد اقتصاد چین مانع از تصویب نخستین افزایش نرخ‌های بهره از سال ۲۰۰۶ به این سو در آمریکا خواهد شد.

بهای معاملات نفت خام آمریکا در معاملات الکترونیکی بازار بورس کالای نیویورک، با ۲۰ سنت کاهش به ۴۴.۲۰ دلار در هر بشکه رسید. بهای این معاملات روز دوشنبه ۶۳ سنت کاهش داشت و به ۴۴ دلار در هر بشکه رسیده بود. بهای معاملات نفت برنت که نرخ مبنای معاملات بین المللی نفت است، با سه سنت کاهش، به ۴۸.۲۲ دلار در هر بشکه رسید. بهای این معاملات روز دوشنبه با ۱.۷۷ دلار کاهش، ۴۶.۳۷ دلار در هر بشکه بود.