اعلامیۀ پذیره‌نویسی سهام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (سهامی عام)

خانه » اعلامیۀ پذیره‌نویسی سهام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (سهامی عام)

اعلامیۀ پذیره‌نویسی سهام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (سهامی عام)

۱۳۹۵/۳/۱۵ ۸:۲۶:۴۸ ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اطلاعیه‌ها|

اعلامیۀ پذیره‌نویسی سهام

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (سهامی عام)

ثبت‌شده به شمارۀ ۸۹۵۸۴ و شناسه ملی ۱۰۱۰۱۳۳۹۵۹۰

به‌اطلاع می‌ر‌ساند به ‌استناد مصوبۀ مجمع عمومی فوق‌العاده ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ و مجوز شماره ۰۳۲-۹۴۴/۲۳۲۶۵۹ مورخ ۱۳۹۴/۱۰/۶ سازمان بورس و اوراق بهادار مقرر گردید سرمایه شرکت از مبلغ۶.۵۰۰ میلیارد ریال به‌مبلغ ۱۶.۲۵۰ میلیارد ریال، افزایش یابد. در مهلت تعیین‌شده جهت استفاده از حق‌تقدم خرید سهام، تعداد ۹.۵۲۸.۳۹۲.۳۹۶ سهم از سهام جدید توسط سهامداران شرکت پذیره‌نویسی گردیده است. با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق‌تقدم مذکور و به‌منظور تحقق افزایش سرمایه، تعداد ۲۲۱.۶۰۷.۶۰۴ سهم ۰۰۰ر۱ ریالی استفاده نشده سهامداران برای پذیره‌نویسی عمومی با عنایت به مجوز شماره ۱۳۹۵۳۰۴۰۰۹۰۱۰۲۵۸۶۸ مورخ ۱۳۹۵/۳/۱۰اداره ثبت شرکت­ها به‌شرح زیر عرضه می‌گردد:

       ۱- موضوع فعالیت شرکت:

موضوع فعالیت شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی  (سهامی عام ) طبق ماده ۳ اساسنامه شرکت، به شرح زیر میباشد:

 • بررسی، مطالعه، ایجاد و توسعه، راه اندازی و سرمایه گذاری و مشارکت انواع طرحها و پروژه های تولیدی و بازرگانی و خدماتی و مهندسی و ساختمانی در بخشهای مختلف اقتصادی و اداره آنها.
 • تشکیل و تاسیس انواع شرکتهای تولیدی و صنعتی، خدماتی و مهندسی، بازرگانی و ساختمانی و مبادرت به هرگونه مشارکت با انواع شرکتهای مذکور.
 • بازسازی، نوسازی، اداره و نگهداری، اصلاح، توقف، توسعه، ادغام و انحلال انواع شرکتها و موسسات اقتصادی داخل و خارج از کشور.
 • آماده کردن شرکتهای مورد سرمایه گذاری به منظور فروش سهام آنها در بورس و همچنین فراهم نمودن امکانات لازم جهت ورود و پذیرش شرکتها در بورس اوراق بهادار و مشارکت و سرمایه گذاری با شرکتها و بنگاههای اقتصادی خارجی با رعایت مقررات مربوطه.
 • استفاده از تسهیلات مالی و اعتباری بانکها و موسسات مالی و اعتباری داخل و خارج از کشور و همچنین انتشار اوراق مشارکت و خرید و فروش کلیه اوراق بهادار و سهام شرکتهای داخلی و خارجی.
 • انجام کلیه معاملات سهام و ارائه خدمات سرمایه گذاری و مبادرت به کلیه فعالیتهای مالی و پولی در بازارهای پول و سرمایه و خرید و فروش کالا و اموال منقول و غیرمنقول و اداره وجوه امانی حسب درخواست متقاضیان.
 • تامین کلیه خدمات مورد نیاز شرکتهای تحت پوشش اعم از مالی و غیرمالی و همچنین ارائه خدمات مدیریتی و مشاوره ای و طراحی سیستم و بازاریابی به منظور تسهیل و افزایش کارائی آنها و یا به منظور سرمایه گذاری جدید و طرحهای توسعه و تکمیل چه از طریق مشارکت و یا مباشرت و تایید و قبول هرگونه ضمانتنامه و یا تعهدنامه جهت سازمانها و شرکتهای تابعه و تحت پوشش.
 • اخذ و اعطای هرگونه نمایندگی در داخل و خارج از کشور و اخذ موافقت نامه اصولی و هرگونه مجوزهای دیگر به منظور اجرای طرحهای تولیدی و صنعتی جدید و یا توسعه و تکمیل و تشکیل شخصیت حقوقی لازم به این منظور.

انجام کلیه عملیات مجاز به طور مستقیم و غیرمستقیم برای تحقق اهداف شرکت مفید بوده و یا درجهت اجرای موضوع شرکت ضرورت داشته باشد از قبیل حق العملکاری کمیسیونری و غیره.

۲- مرکز اصلی و نشانی شعب شرکت و کدپستی: تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ونک ، خیابان شهید خدامی، بعد از کردستان ، پلاک ۸۹ طبقه ششم کدپستی ۱۹۹۴۸۴۴۲۰۳ و شرکت فاقد شعب است.
۳- سرمایۀ فعلی شرکت: ۶.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.
۴- موضوع افزایش سرمایه: جبران سرمایه گذاریهای انجام شده در سهام شرکتها و مشارکت در افزایش سرمایه شرکتها

۵- محل افزایش سرمایه: مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی.
۶- مبلغ افزایش سرمایه: ۷۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.
۷- مبلغ سرمایه پس از افزایش: ۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.
۸- مدت شرکت: نامحدود.
۹- نوع سهام: عادی با نام و شرکت فاقد سهام ممتاز است.
۱۰- ارزش اسمی هر سهم: ۰۰۰ر۱ ریال.
۱۱- 
مبلغ مشارکت‌ شده توسط سهامداران شرکت:۵۲۸.۳۹۲.۳۹۶.۰۰۰ ریال.
۱۲- تعداد سهام قابل عرضه به عموم :۶۰۷.۶۰۴ سهم.
۱۳- مشخصات اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت:

32

شرکت فاقد عضو علی البدل هیات مدیره میباشد.

۱۴- شرایط حضور و حق رأی صاحبان سهام در مجامع عمومی:

در کلیه مجامع عمومی صاحبان سهام شخصاً (یا وکیل یا قائم مقام قانونی آنها) صرفنظر از تعداد سهام خود میتواند حضور بهم رسانند و برای هر یک سهم فقط یک رای خواهند داشت. هرگاه سهامداری سهام خود را به دیگری انتقال دهد، سهامدار بعدی وقتی با واجد شرایط فوق در مجامع عادی و فوق العاده حق حضور و رای دارد که قبل از انعقاد این مجامع، سهامش طبق ماده ۹ اساسنامه حاضر در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت رسیده باشد و یا گواهینامه موقت سهم و یا اعلامیه خرید و فروش سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران و یا گواهینامه نقل و انتقال بورس را در دست داشته باشد و با ارائه یکی از مدارک یاد شده ورقه ورود به جلسه را دریافت کرده باشد.
۱۵- مقررات اساسنامه راجع به تقسیم سود، تشکیل اندوخته و تقسیم دارایی بعد از تصفیه:

تقسیم سود طبق ماده ۹۰ اصلاحیه قانون تجارت بین صاحبان سهام فقط پس از تصویب مجمع عمومی جایز خواهد بود و درصورت وجود منافع، تقسیم ۱۰%از سود سالانه بین صاحبان سهام الزامیست. طبق مواد ۱۴۰ و ۲۳۸ قانون تجارت هیات مدیره مکلف است هرسال یک بیستم از سود خالص شرکت را بعنوان اندوخته قانونی، موضوع نماید همین که اندوخته به یک دهم سرمایه رسید موضوع کردن آن اختیاریست و در صورتیکه سرمایه شرکت افزایش یابد کسر یک بیستم مذکور ادامه خواهد یافت تا وقتی که اندوخته قانونی به یک دهم بالغ گردد. به پیشنهاد هیات مدیره وتصویب مجمع عمومی عادی ممکن است قسمتی از سود خالص برای تشکیل سایر اندوخته ها کنار گذاشته شود. تقسیم دارایی بعداز تصفیه طبق مفاد اساسنامه و با رعایت قوانین ومقررات مربوطه بعمل خواهدآمد.
۱۶- تعداد و امتیازات سهام ممتاز شرکت: شرکت فاقد سهام ممتاز است.
۱۷- مبلغ و تعداد اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهم:

شرکت فاقد هر گونه اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام است.
۱۸- مبلغ بازپرداخت‌ نشدۀ اوراق مشارکت:

شرکت فاقد هر گونه مبلغ بازپرداخت‌ نشدۀ اوراق مشارکت است.
۱۹- مبلغ دیون شرکت و همچنین مبلغ دیون اشخاص ثالث که توسط شرکت تضمین شده‌است:

مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده شرکت به تاریخ ۱۳۹۴/۶/۳۱ مجموع بدهی های کوتاه مدت و بلندمدت شرکت به ترتیب برابر با  ۱۶.۸۳۸.۹۹۸ و ۲.۶۷۵.۹۹۲ میلیون ریال میباشد. همچنین بر اساس یادداشت شماره ۲-۳۷ همراه صورتهای مالی حسابرسی شده مزبور بدهیهای احتمالی به همراه تضمین های اعطائی در خصوص بدهی های اشخاص ثالث برابر با مبلغ ۲۰.۷۱۹.۹۷۵ میلیون ریال میباشد.

  ۲۰- مدت پذیره‌نویسی:

پذیره‌نویسی از اول وقت اداری روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۵/۳/۱۶ آغاز و تا پایان وقت اداری روزشنبه مورخ ۱۳۹۵/۳/۲۸ به ‌مدت ۱۰ روز  ادامه خواهد داشت.

تذکر: چنانچه سقف سرمایه تعیین‌شده قبل از انقضای مهلت پذیره‌نویسی تکمیل و وجوه مربوطه تأمین گردد، عملیات پذیره‌نویسی متوقف خواهدشد.
۲۱- حداقل و حداکثر سهامی که هنگام پذیره‌نویسی باید تعهد شود:

محدودیتی برای خرید حق تقدم وجود ندارد (حداقل ۱ سهم و حداکثر ۲۲۱.۶۰۷.۶۰۴ سهم) .
۲۲- مشخصات متعهد پذیره‌نویسی و میزان تعهدات آن:

23

 ۲۳- روزنامۀ کثیرالانتشار:

روزنامه کثیرالانتشاری که اطلاعیه ها وآگهی های ناشر درآن منتشر میشود روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصادمی باشند. همچنین اعلامیه مذکور در روزنامه های عصراقتصاد و ایران ( براساس مفاد ماده ۱۷۷ لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت ) نیز منتشرمیگردد.
۲۴- چگونگی پذیره‌نویسی:

با توجه به ثبت شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی(سهامی عام) نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، پذیره‌نویسی سهام این شرکت تماماً از طریق شبکه کارگزاری انجام خواهد شد. متقاضیان پذیره‌نویسی می­توانند در مهلت تعیین‌شده برای پذیره‌نویسی با مراجعه به شرکت­های کارگزاری عضو بورس اوراق بهادار تهران نسبت به ارائه تقاضای سفارش خرید اقدام نمایند. ضمناً خریداران حق­تقدم فوق، می‌بایست علاوه بر مبلغ پرداختی بابت حق‏تقدم، مبلغ اسمی هر سهم را نیز به کارگزار مربوطه بپردازند. وجوه متعلق به پذیره‌نویسانی که سهامی به‌ایشان تخصیص داده نشود، حداکثر ظرف مدت ۳ روز کاری از تاریخ صدور مجوز استفاده از موجودی حساب بانکی به آنان مسترد خواهد شد.
۲۵- مشخصات حساب بانکی ناشر:

مبالغ دریافتی توسط کارگزار ناظر باید به حساب زیر واریز گردد:

حساب سپرده جاری شمارۀ ۰۱۱۰۳۶۹۹۲۹۰۰۰ به ‌نام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی(سهامی عام)، نزد بانک ملی ایران شعبۀ توسعه ملی(شهید آوینی)  کد ۹۷۳.

۲۶- کلیۀ اطلاعات و مدارک مربوط به شرکت شامل:

اساسنامه، طرح اعلامیۀ پذیره‌نویسی و آخرین صورت‌های مالی به ادارۀ ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران تسلیم شده‌است. همچنین گزارش توجیهی هیئت‌مدیره در خصوص افزایش سرمایه، گزارش بازرس قانونی و بیانیۀ ثبت سهام در دست انتشار در سایت اینترنتی شرکت به آدرس  https://tmgic.ir و سایت رسمی ناشران اوراق بهادار به آدرسwww.Codal.ir در دسترس علاقمندان می‌باشد.

۲۷- مشخصات سهامداران: (سهامداران با مالکیت بیش از ۱۰%سهام شرکت)

24۲۸- نحوه عمل در صورت عدم تکمیل پذیره‌نویسی سهام شرکت:

بانک ملی ایران متعهد گردیده در صورت وجود حق تقدم استفاده نشده حداکثرظرف مدت ۵ روز پایانی مدت پذیره نویسی عمومی نسبت به خرید کل حق تقدم باقیمانده اقدام نماید.

نکات مهم:

 • مسئولیت صحت و قابلیت اتکای اطلاعات اعلامیه پذیره‌نویسی بر عهده ناشر است.
 • ناشر، شرکت تأمین سرمایه، حسابرس، ارزش­یابان و مشاوران حقوقی ناشر، مسئول جبران خسارت وارده به سرمایه‌گذارانی هستند که در اثر قصور، تقصیر، تخلف و یا به‌دلیل ارائه اطلاعات ناقص و خلاف واقع در عرضه اولیه که ناشی از فعل یا ترک فعل آن­ها باشد، متضرر گردیده‌اند.
 • ثبت اوراق بهادار نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، به‌منظور حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی و مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار و شفافیت اطلاعاتی بوده و به‌منزله تأیید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت‌ها یا طرح‌های مرتبط با اوراق بهادار توسط سازمان نمی‌باشد.
 • پذیره­نویسان می­توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف از موارد یاد‌شده در این اعلامیه مراتب را کتباً به سازمان بورس و اوراق بهادار به آدرس زیر ارسال نمایند.

تهران – ابتدای خیابان ملاصدرا – شماره ۱۳ سازمان بورس و اوراق بهادار – اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای

هیئت‌مدیره شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (سهامی عام)