ارزش بازار سهام به ۲۲۲ هزار میلیارد تومان رسید

خانه » ارزش بازار سهام به ۲۲۲ هزار میلیارد تومان رسید

ارزش بازار سهام به ۲۲۲ هزار میلیارد تومان رسید

۱۳۹۲/۲/۲۳ ۱۷:۴۹:۲۴ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سهام داران بورسی امروز ۴۵۱ میلیون و ۸۸ هزار سهم را به ارزش دو هزار و ۶۹۱ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران خریداری کردند.

جزییات معاملات امروز نشان می دهد که این دادوستدها در ۴۹ هزار و ۸۹ دفعه انجام شده تا ارزش بازار سهام را به ۲۲۲ هزار میلیارد تومان برساند.

بر این اساس، امروز شاخص کل با ۴۲۱ واحد افزایش به ۴۵ هزار و ۵۱۲ واحد رسید و شاخص صنعت نیز با ۳۹۴ واحد افزایش از ۳۹ هزار و ۸۶۰ واحد گذشت.

معاملات بر روی سهام شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گل گهر، گسترش نفت و گاز پارسیان، معدنی و صنعتی چادرملو و مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران بیشترین تاثیر مثبت را بر روند شاخص داشتند. اما در مقابل پالایش نفت تبریز و پالایش نفت بندرعباس خلاف جهت حرکت کردند.

دیگر شاخص های بورسی نیز امروز را با روند صعودی پشت سر گذاشتند، به طوری که شاخص بازار اول به ۳۴ هزار و ۵۰۸ واحد و شاخص بازار دوم به ۸۴ هزار و ۳۶۵ واحد رسید.

ترین های بازار امروز

جدول های جداگانه نشان میدهد که سیمان فارس نو امروز بیشترین رشد قیمت را میان شرکت های بورسی داشته است، در مقابل بیشترین کاهش قیمت برای سهام شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال ثبت شد.

این در حالی است که بیشترین حجم و ارزش معاملات امروز به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اختصاص داشت. به طوری که امروز بیش از ۶۷ میلیون سهم این شرکت به ارزش ۶۶۳ میلیارد و ۹۹۹ میلیون ریال خریداری شد.

همچنین گروه فراورده های نفتی با معامله ۸۵ میلیون و ۸۴۴ هزار سهم، به ارزش ۹۵۸ میلیارد و ۸۵۱ میلیون ریال، بیشترین ارزش معاملات را در میان سایر گروه های بورسی داشتند.