آخرین وضعیت زیرمجموعه های وبانک

خانه » آخرین وضعیت زیرمجموعه های وبانک

آخرین وضعیت زیرمجموعه های وبانک

۱۳۹۴/۷/۲۸ ۱۱:۱۱:۱۵ ۲۸ مهر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار شرکت|

بورس ۲۴: دکترفرهاد حنیفی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با اشاره به پوشش ۱۵ درصدی سود در گزارش ۳ ماهه پتروشیمی شازند در خصوص احتمال تعدیل منفی سود در ۶ ماهه این شرکت به خبرنگار بورس ۲۴ گفت:بحث تعدیل منفی این شرکت مردود است و طبق آخرین اخبار شرکت توانسته در سه ماه دوم بخشی از عقب ماندگی EPS خود را جبران نماید و به زودی بازار سرمایه نیز از اطلاعات این شرکت مطلع خواهد شد.

وی در خصوص برنامه حمایت از سهم نیز توضیح داد: حمایت سهم همیشه و برای تمام شرکت های گروه با توجه به نقدینگی شرکت در دستور  کار بوده و بحث بازارسازی همه شرکت ها را همیشه داشته ایم.

حنیفی در برابر این سوال که با توجه به شرایط قیمت پلی اتیلن در بازارهای جهانی و داخلی آیا از دولت برای خوراک نفتا، سوبسید درخواست شده است؟ گفت: به طور کلی موضوعی که در شازند و سایر شرکت های خوراک مایع وجود دارد، این است که این شرکت ها تنها از ۵ درصد تخفیف استفاده می کنند. در حالی که شرکت های خوراک گازی از تخفیف های بیشتری برخوردارند. که باتوجه به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر باید بستر لازم برای اینکه شرکت های خوراک مایع بتوانند فعالیت رقابتی داشته باشند فراهم گردد.

به گفته وی، به همین خاطر انجمن پتروشیمی و سایر شرکت های پتروشیمی که از خوراک مایع استفاده می کنند به دنبال تخفیف بیشتر هستند . فکر می کنیم رقم ۱۵ درصد برای خوراک مایع سوخت ها تخفیف قابل قبول و منطقی باشد.

وی درخصوص تغییرات مدیریتی اخیر در ایران ترانسفو نیز عنوان کرد:خریدار بلوک ۲۸ درصدی موفق شد در مجمع اخیر دو کرسی هیات مدیره را به خود اختصاص بدهد. ما نیز از سهامدار جدید استقبال کرده و امیدواریم با همفکری سهامداران و اعضای هیات مدیره جدید موجبات پیشرفت شرکت را فراهم نمایند. تمام سهامداران با توجه به سرمایه گذاری که کرده اند می توانند نقش موثری در ایجاد ارزش افزوده در شرکت و ارتقاء آن داشته باشند .

این مقام مسئول در “وبانک” با اشاره به  صادرات محصولات و خدمات ایران ترانسفو  به کشورهای همسایه اظهار داشت: این شرکت همیشه در حوزه صادرات فعال بوده. البته در برخی از بازار ها تضعیف شده اما در سایر بازار ها خود را تقویت نموده است. کیفیت ایران ترانسفو در منطقه سرآمد است و  همین مزیت نسبی ما را امیدوار می کند که در شرایط پساتحریم و حل مشکلات  نقل و انتقالات پول بتواند به بازار صادراتی بیشتری دست یابد.

از این مقام مسئول در گروه توسعه ملی پرسیدیم که شرایط برای صنعت سیمان چگونه است؟ در خصوص شرکت های زیرمجموعه سیدکو چطور؟ که اظهار داشت:شرکت های فعال در صنعت سیمان همه از ظرفیت مازاد تعریف شده آسیب می بینند و به نظر می رسد که دولت باید برای جلوگیری از ظرفیت های مازاد در بین تقاضا و عرضه سیمان تعادلی ایجاد نماید. انتظار می رود با حمایت دولت شرایط ورود به بازار صادراتی فراهم شود .

حنیفی در خصوص ورود صنایع شیر ایران به بازار توسط صنعتی بهشهر گفت:  توسعه صنایع بهشهر در شر کت شیرپاستوریزه سهامدار مدیرتی نیست؛ اما قطعا از ورود این شرکت به بازار سرمایه حمایت می نماید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ورود شرکت جدیدی از سبد غیر بورسی به بازار سرمایه در دستور کار هست؟ گفت:طی  ۲ماه اخیر پیگیری جدی تری برای ورود شفا دارو به بورس انجام شده است. امیدواریم تا ماه های پایان سال جاری شرکت شفا دارو را در تابلو بورس عرضه نماییم. در حال حاضر نیز به سرعت مراحل  پذیرش شرکت در حال انجام است.